Утрово тешка сообраќајка на влезот во Охрид, „кај Петљана“, три лица повредени

Охрид

Утрово околу 7 часот на влезот во Охрид „кај Петљана“, на самиот надвозник, се случила тешка сообраќајна незгода, во која според нашите информации учествувале два автомобили и еден автобус.

Дознаваме дека во сообраќајката повредени се три лица кои се пренесени во болницата во Охрид, но засега немаме информација за карактерот на повредите.

Очекуваме повеќе детали подоцна.

Please follow and like us:
Tagged