(ВИДЕО) Поројниот дожд го поплави охридскиот плоштад

Охрид

Поројните дождови кои денеска го зафатија Охрид го поплавија градскиот плоштад.

Метеоролозите најавуваат дека облачно, посвежо и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе има и до крајот на неделата.

Please follow and like us:
Tagged