Тепачка пред угостителски објект на ул. „Железничка“ во Охрид

Охрид

На 04.09.2020 во 11.05 часот во СВР Охрид било пријавено дека во угостителски објект на ул. „Железничка“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 42-годишен жител на с.Лактиње- Дебрца и 57-годишен охриѓанец од една страна и 39-годишен охриѓанец и 34-годишен охриѓанец од друга страна. Потоа жителот на Лактиње нападнал полициски службеници, кои вршеле службени дејства. За настанот е известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Please follow and like us:
Tagged