Скопјанец со дрвен предмет нападнал охриѓанец во „Градиште“

Охрид

На 12.09.2020 година во 18 часот, во авто кампот „Градиште“, Б.Г.(39) од Скопје, го нарушил јавниот ред и мир со карање и викање, а потоа со цврст дрвен предмет, физички го нападнал Т.Д. (49) од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged