(ФОТО) Пецаков со маица со Делчев испрати порака од Собранието: Гоце е Македонија

Охрид

Кирил Пецаков, пратеникот од ВМРО ДПМНЕ, денеска од Собранието на Република Македонија испрати силна порака до сите македонски граѓани.

– Гоце Делчев е Македонија, напиша Пецаков на социјалните мрежи.

Please follow and like us:
Tagged