Пред нас е сончев ден

Охрид

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, во западните делови повремено ќе засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната ќе достигне од 17 до 24 степени.

Следува период на стабилно време, освен утре кога во западните делови ќе има повремен локален дожд. Ноќите ќе бидат студени, дневната температура до понеделник ќе биде во опаѓање, а потоа во благ пораст.

Please follow and like us:
Tagged