Какво време не очекува за продолжениот викенд?

Охрид

Во петок за време на неработниот ден ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со утринска магла.

Во сабота облачноста ќе се зголеми, а од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Поради облачноста, утринските температури ќе бидат во пораст, а дневните ќе опаднат за 3-5 степени.

Please follow and like us:
Tagged