Повозрасен охриѓанец, натепал малолетник

Охрид

На 22.10.2020 година околу 10 часот, на улицата „Даме Груев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од 47-годишник, врз малолетник, двајцата од Охрид, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, и додаде дека против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Please follow and like us:
Tagged