Охриѓанец нападнал стружанец во Струга

Регион

На 23.10.2020 година околу 15 часот, на улицата „Димитар Влахов“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од охриѓанец, врз 42-годишен стружанец, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– ОВР Струга работи на целосно расветлување на настанот, по што, против нарушителот ќе поднесе соодветна пријава, додаде портпаролот на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged