Тепачка во Велгошти

Охрид

На 25.10.2020 година околу 15 часот, на улицата „Воденичарска“ во охридското село Велгошти, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.Р.(54) и И.Р.(48), од една, и Т..Р.(48) и П.Р.(30), од друга страна, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

– Против нив, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged