Жителка на Лескоец била нападната во стан во Струга со остар предмет од стружанец

Регион

На 06.11.2020 година во 22:00 часот, во полициската станица во Струга, А.М.(42) од охридското село Лескоец, пријавила дека во стан на ул.„Вељко Влаховиќ“ во Струга била физички нападната од И.Ј.(41) од Струга, кој употребил и остар предмет, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, и додаде дека се работи на расчистување на случајот.

Please follow and like us:
Tagged