Полицијата одзела рибарски мрежи со уловена белвица во Охридско Езеро

Охрид

На 16.11.2020 во времето од 13:00 до 16:00 часот од полициски службеници на околу 1000 метри од брегот на Охридското Eзеро, спроти авто камп биле пронајдени рибарски мрежи со улов од риба белвица.

– Риболовниот алат бил подигнат и предаден во Полициска станица за граничен надзор „Охридско езеро“ за понатамошна постапка, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

фото: архива

Please follow and like us:
Tagged