Велгоштанец истепал охриѓанец во угостителски објект

Охрид

На 17.11.2020 година, 18-годишен охриѓанец, во полициска станица пријави дека, на 16.11.2020 година околу 21 часот, во угостителски објект лоциран на улицата „Кленоец“ во Охрид, бил физички нападнат од жител од охридското село Велгошти, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– По целосно документирање на случајот, СВР Охрид против напаѓачот ќе поднесе соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged