Тепачка на улица „Гоце Делчев“ во Охрид

Охрид

На ден 21.11.2020 година во 22.10 часот, на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.Т.(29), од една и О.И.(20) и Е.И.(22), од друга страна, сите од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Против нарушителите  ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged