Охриѓанец истепал сограѓанин

Охрид

На 22.11.2020 година околу 12 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од 29-годишен охриѓанец врз 29-годишен сограѓанин, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged