(ФОТО) Слики како од хорор филм: Во битолската болница на два кревети примаат инфузија, на два лежат мртовци

Македонија

Активистот и колумнист Васко Белески, попладнево на Фејсбук објави фотографии кои како што пишува се направени во болницата во Битола, и на кои се гледа како на два кревети пациенти примаат инфузија, а на два лежат мртовци.

Тој бара министерот Филипче и владата на Заев да си поднесат оставка и да се формира експертска влада, оти како што вели полошото тек доаѓа.

извор и фото: Фејсбук – Васко Белески

Please follow and like us:
Tagged