Охриѓанец заработи кривична – Полицијата кај него пронашла хероин

Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 25-годишен охриѓанец поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 24.04.2020 при контрола и извршен преглед, на улицата „Марко Нестороски“ во Охрид, полициските службеници кај него пронашле и одзеле хероин, соопшти МВР.

Please follow and like us:
Tagged