Охриѓанец го нападнал обезбедувањето во казино во Охрид

Охрид

На 27.11.2020 година во 19.30 часот, во казино лоцирано на булеварот „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јаниот ред и мир со физички напад извршен од 42-годишен охриѓанец врз работникот на обезбедување на објектот 36-годишен охриѓанец.

– Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged