Ни претстои сончев, но студен ден

Охрид

Времето денеска ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Минималната температура е во интервал од -11 до -3, а максималната ќе достигне од 3 до 9 степени Целзиусови.

Од среда ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува умерен ветер од југоисточен и јужен правец. Температурите на воздухот ќе бидат во пораст.

Please follow and like us:
Tagged