Тешка сообраќајка вечерва на „Железничка“, повредени две лица

Охрид

Вечерва на булеварот „Железничка“ во Охрид се случила тешка сообраќајна незгода. Портпаролот на СВР Охрид, во изјава за ОХРИД 24 ја потврдува незгодата и вели дека полициски екипи се на терен и вршат увид по што ќе бидат познати деталите за сообраќајката.

Неофицијално дознаваме дека во незгодата се повредени две малолетни лица, кои се префрлени во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“. Во нив удрил автомобил со струшки регистарски ознаки.

Повеќе детали од полицијата се очекува да бидат соопштени во текот на утрешниот ден.

Please follow and like us:
Tagged