Какво време нè чека за Нова година?

Охрид

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и релативно топло време со сончеви периоди и со умерен до засилен јужен ветер, а во крајните западни делови ќе има услови за повременислаби врнежи. Во среда кон крајот на денот и во четврток претпладне врнежи од дожд ќе има на повеќе места.

За време на Новогодишната ноќ се очекува суво и претежно ведро време, во западните делови со мала до умерена облачност, информираат од УХМР.

Please follow and like us:
Tagged