Кривопаланчанец и охриѓанец се степале на улицата „Даме Груев“ во Охрид

Охрид

На 08.01.2021 година на улицата „Даме Груев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу З.П.(28) од Крива Паланка и К.Н.(26) од Охрид. Против нив, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged