Угостителски објект во Охрид работел после 18 часот, приведен охриѓанец кој го нарушил јавниот ред и мир

Охрид

На 09.01.2021 во 21 часот, при контрола на угостителски објект во населба „Св.Стефан“ во Охрид, извршена од полициски службеници од СВР Охрид во координација со Државниот пазарен инспекторат, констатирано е дека објектот работел после 18 часот и биле затекнати пет лица, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Околу 22 часот, пред угостителскиот објект бил приведен, Д.Д.(38) од Охрид бидејќи го нарушил јавниот ред и мир, истакна Димоски.

Од Државниот пазарен инспекторат се преземени мерки за затворање на угостителскиот објект, а против пријавеното лице ќе биде поднесена соодветна пријава.

Please follow and like us:
Tagged