И Албанија почна со вакцинација, остана уште Македонија

Свет

Во Албанија денеска почнува вакцинацијата против коронавирусот, истакна премиерот Еди Рама.

– Добри вести. Почнува вакцинацијата против Ковид-19, напиша Рама на својот фејсбук-профил.

Деталите за процесот на вакцинација се уште не се познати.

Владата во Тирана обезбеди 500.000 дози од вакцината која ја произведоа компаниите Фајзер и БиоНТек.

Please follow and like us:
Tagged