Малолетна охриѓанка пријавила сексуално малтретирање

Охрид

Во полициската станица на Попова Шапка малолетничка пријавила сексуално вознемирување од страна на малолетник. Според пријавата, настанот се случил во неделата околу 13 часот на Попова Шапка.

Во 13.40 часот во СВР Тетово, малолетничка од Охрид пријавила дека околу 13.00 часот во центарот на Попова Шапка еден малолетник ја допирал по телото. За настанот бил известен јавен обвинител, информира СВР Тетово.

Полицијата и обвинителството ќе преземаат мерки за расчистување на случајот.

Please follow and like us:
Tagged