Горан Балески, директорот на Општа болница Охрид учествувал во тепачка на улица „Сирма Војвода“

Охрид

На 10.01.2021 година во 23.15 часот, во СВР Охрид пријавено е дека на улицата „Сирма Војвода“ во Охрид, нарушен е јавен ред и мир, со вербална расправија помеѓу М.А. и Д.А. од една и И.К.,Г.Б. со други две, засега непознати лица, од друга страна, сите од Охрид. СВР Охрид презема мерки за расчистување на настанот, се вели во соопштението од СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged