Пожар во стан во Охрид, сопственикот и семејството пренесени во болница

Охрид

На 22.01.2021 околу 07.00 часот во СВР Охрид, пријавен е пожар во стан на улицата „Карпош Војвода“, сопственост на К.Џ.(70) од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Охрид, а К.Џ. и неговото семејство поради вдишен чад биле пренесени во Медицински центар Охрид, истакна Димоски.

Увид на местото извршила екипа на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged