Охриѓанец лишен од слобода, полицијата пронајде марихуана во неговиот дом

Охрид

На 22.01.2021 во 21:25 часот, полициски службеници од СВР Охрид лишија од слобода 26-годишен охриѓанец.

– При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана. Тој е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged