19-годишна охриѓанка силувана од нејзиниот невенчан сопруг

Охрид

На 30.01.2021 во СВР Охрид, 19-годишна охриѓанка пријавила дека на 29.01.2021 година околу 23 часот, нејзиниот невенчан сопруг А.М.(23) од Струга извршил обљуба врз неа, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged