Следува период на стабилно и тивко време со натпросечни дневни температури

Охрид

Времето денеска ќе биде умерено до значително, претпладне на места со слаб дожд особено во северните делови. Попладне облачноста ќе се намалува и слаб доже ќе има само на југоистокот. Ќе дува слаб јужен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 6 степени, а максималната ќе достигне од 5 до 16 степени.

Од утре следува период на стабилно и претежно тивко време со натпросечни дневни температури и со појава на магла по котлините во претпладневните часови. Утринските температури ќе бидат во интервал од околу нулата до 5 степени.

Please follow and like us:
Tagged