Охриѓанец ги истепал сопругата и синот

Охрид

На 16.02.2021 година во СВР Охрид, пријавен е физички напад извршен од Е.Б.(55) врз неговата сопруга и синот, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Напаѓачот е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged