Се огласи МВР: Преземаме мерки за пронаоѓање на Мијалков

Македонија

Министерството за внатрешни работи утрово официјално се огласи околу недостапноста на Сашо Мијалков и велат дека се преземаат мерки за негово пронаоѓање, но засега нема официјална потврда дека е распишана и потерница.

„Судот му одреди мерка куќен притвор на Сашо Мијалков. Преземаме мерки и активности за негово пронаоѓање“, велат од МВР за „360 степени“ во нивното прво официјално огласување во врска со недостапноста на поранешниот шеф на УБК.

Целиот текст прочитајте го ТУКА

Please follow and like us:
Tagged