Во близина на Подмолје се запалил автомобил со охридски регистарски ознаки

Охрид

На 06,04,2021 година во 16,24 часот во СВР Охрид пријавено е дека на патот во изгрaдба Охрид-Струга, во близина на селото Подмолје, настанал пожар во патничко возило во движење „Застава“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Л.Р.(50) од Охрид, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

– Извршен е увид, а пожарот во кој нема повредени лица, е изгаснат од Територијалната противпожарна единица Охрид, истакна Димоски.

Фото: Архива

Please follow and like us:
Tagged