Охриѓанки се тепале во полициски час

Охрид

На 13.04.2021 година во 21,40 часот, во СВР Охрид пријавен е нарушен јавен ред и мир на улицата „Лазо Трпоски“ во Охрид, со физички напад извршен од С.В.(57) врз С.В.(43), двете од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

-По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged