Убиство во Струга, 39 годишен маж си ја убил 5 години помладата сопруга

Регион

Убиство вечерва се случи во Струга. Најпрво мажот со нож ја заклал сопругата, а потоа се обидел да се самоубие.

Во 19:15 часот пријавено е дека во Струга, на ул. „Ристо Крле“ при расправија со својот сопруг, С.Р. (1987г.) од убод од нож е повредена и им подлегнала на повредите, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски.

Смртта ја констатирала екипа на итната медицинска помош. Во инцидентот повреден е Ј.Р. (1982г.). Тој е пренесен во Општата болница во Струга.

Истражните органи работат на расветлување на случајот.

Please follow and like us:
Tagged