77-годишен охриѓанец физички нападнал 41-годишен сограѓанин

Охрид

На 09.05.2021 година во 12.30 часот, пред деловен објект на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од С.Т.(77) врз Ј.Т.(41), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged