Охриѓанец недолично и агресивно се однесувал кон полициски службеници

Охрид

На 09.05.2021 година во 19.40 часот, на улицата „Партизанска“ во Охрид, Д.А.(28) од Охрид го нарушил јавниот ред и мир со недолично и агресивно однесување кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged