Охриѓанец истепал вработен во угостителски објект на улицата „Кленоец“

Охрид

На 20.07.2021 година во 20.30 часот, во угостителски објект на улицата „Кленоец“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Љ.С.(46) врз В.Д..(63), вработен во објектот, двајцата од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged