Охриѓани и кумановчани се истепале во центарот на Охрид

Охрид

На 30.07.2021 година во 01,15 часот во трговски центар лоциран на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Д.(26) и А.Д.(23) двајцата од Охрид од една и А.А.(18) и Л.П.(18), двајцата од Куманово, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged