Донев: Буково ги труе нашите деца, тоа е реалноста, а не насмеаниот Коста во скапа опрема на рекламниот спот на СДС

Охрид

И покрај фалбите на локалната власт дека депонијата Буково е изгасната, таа повторно гори, чади и ги труе граѓаните.

Утрово за тоа реагираше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид и носител на советничката листа на партијата за Советот на Општина Охрид, Сашо Донев.

Тој на Фејсбук објави видео од чадот и напиша:

“Буково, Охрид, денес…
Ова е реалноста на охридските планини утрово. Токсичен чад од запалено ѓубре кој ги труе нашите деца. Реалноста не е насмеаниот Коста кој гордо планинари во скапа опрема на рекламниот спот на СДС за локалните избори.
За доброто и здравјето на сите нас, доста е од овие лажговци, лицемери и неработници!
Време е за промени!
Време е за проекти!
Време е за победи!”

Видеото и објавата може да ги погледнете ТУКА

Please follow and like us:
Tagged