Охриѓанец истепал охриѓанка

Охрид

На 14.10.2021 година околу 21.30 часот, на булеварот „Асном“ во Охрид, Ѓ.М. го нарушил јавниот ред и мир и физички ја нападнал А.У.(40), двајцата од Охрид.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged