Приведен 20-годишен велгоштанец, кај кого полицијата пронајде дрога за продажба

Охрид

На 14.10.2021 година во СВР Охрид приведен е К.Ч.(20) од Охрид кај кого, при извршен преглед во охридското село Велгошти, пронајдена и одземена е опојна дрога Марихуана, наменета за натамошна продажба. Против него, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, истакна Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged