Константин избега од последното соочување со Пецаков на Топ тема на Телма

Охрид

Константин Георгиески, кандидатот за градоначалник на Охрид од СДСМ, избега од последното соочување со кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков, на Топ тема на телевизија Телма.

За време на кампањата Константин ја обвинуваше опозицијата дека се криела зад тастатурата, а сега тој избега.

Константин не се појави на соочување со Пецаков и синоќа во емисијата “Заспиј ако можеш” на телевизија Алфа.

Please follow and like us:
Tagged