Бугарски медиуми: Жртвите во сообраќајката се од Скопје, Битола, Струмица и Велес

Македонија

Жртвите од тешката сообраќајна несреќа, што се случи ноќеска во Бугарија, се од Скопје, Струмица, Битола и Велес, информира btvnovinite.bg. Од овие градови била организирана екскурзијата.

Во сообраќајната несреќа загинати се 46 патници, а седум успеале да се спасат. 17годишното девојче и шест возрасни патници се примени во болница во Софија и се надвор од животна опасност, пишува btvnovinite.bg

Please follow and like us: