Пецаков изрази сочувство до семејствата на настраданите: Ова е голема трагедија, црн ден за Македонија

Охрид

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, преку социјалните мрежи упати сочуство до семејствата на загинатите во трагичната несреќа која се случи на територијата на Бугарија.

“Тага, болка, солзи, непребол…
Ова е голема трагедија, црн ден за Македонија.
Сочувство до семејствата на загинатите”, напиша Пецаков на Фејсбук.

Please follow and like us:
Tagged