Судир помеѓу двајца велосипедисти од Охрид, еден тешко повреден

Охрид

На 15.12.2021 во 10.50 часот, на улицата „7 ноември“ во Охрид, случена е сообраќајна несреќа помеѓу два велосипеди управувани од Р.М.(49) и В.К.(66), двајцата од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.К. констатирани во Општата болница во Охрид. Извршен е увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged