Инцидент во Струга: Професор удрил ученик со метален предмет

Регион

На 23.12.2021 година во ОВР Струга, приведен е Е. С. (57) од Струга, кој во средното училиште “Ибраим Темо” во Струга го нарушил јавниот ред и мир и со метален предмет физички нападнал ученик во истото училиште, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски и додаде дека се работи на целосно расчистување на настанот.

Please follow and like us:
Tagged