Полицијата пронајде 120 петарди кај 15 годишно момче од Охрид, ќе му поднесе пријава

Охрид

На 24.12.2021 година во 13,10 часот, при преглед извршен врз 15 годишно момче од Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа 120 различни видови пиротехнички средства-петарди што нелегално ги поседувал, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

-Тие се одземени и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged