Приведен охриѓанец кој бил затекнат при кражба во црквата мал „Св.Климент“

Охрид

На 25.12.2021 година во СВР Охрид, приведен е М.Ч. (55) од Охрид кој претходно, е затекнат при кражба во црквата мал „Св.Климент“ во Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

-Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged