Не се констатирани траги на насилство врз починатата поранешна вработена во СВР Охрид

Охрид

На 13.01.2022 година во 15.45 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во стан во Охрид, пронајдена е почината М.М.Ш.(42) од Охрид.

Од извршениот увид, во координација со Јавен обвинител, во присуство на медицински и полициски екипи, како и по извршената обдукција, била констатирана смрт без траги на насилство, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged